Gru 10 2013

Konteinerių užstatymas gali baigtis baudomis

Kova su problemų keliančių automobilių statymu Klaipėdos kiemuose tęsiasi – vakar anksti ryte vyko savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus surengtas patikrinimas. Šįkart buvo stebima, ar miestiečių automobiliai neužkerta kelio šiukšliavežiams.
Tokio pobūdžio patikrinimas uostamiestyje vyko pirmą kartą. Administracinių pažeidimų tyrimo poskyrio vyriausiojo specialisto Viganto Danilavičiausteigimu, anksčiau atvejai, kai sustatytos mašinos neleidžia prie konteinerių privažiuoti specialiajam transportui, buvo nustatomi atsitiktinai, kitų patikrinimų metu. Šįkart specialistai kartu su UAB “Specialus autotransportas” darbuotojais nuo 5 valandos ryto iki vidurdienio vykusio patikrinimo metu nustatė apie 20 pažeidimų.
“Mašinos stovėjo užblokavusios konteinerius arba buvo pastatytos taip, kad šiukšliavežės negalėjo įvažiuoti į kiemą ir išvežti šiukšlių. Daugiausia pažeidimų buvo nustatyta Debreceno gatvėje, buvo atvejų ir Simonaitytės gatvėje, Statybininkų prospekte”, – informavo V. Danilavičius.
Komunalinių atliekų konteinerių aikštelių ar jų stovėjimo vietų aptarnavimo zonų užstatymas transporto priemonėmis yra Klaipėdos mieste galiojančių Komunalinių atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimas. Už jį, pasak V.Danilavičiaus, skiriamas įspėjimas ar bauda iki 2 000 Lt. Tiesa, prasižengusiems pirmą kartą skiriama simbolinė bauda – 10 Lt.
“Probleminės vietos jau žinomos. Tokie patikrinimai bus vykdomi ir toliau, ne tik ryte, bet ir dieną, antroje dienos pusėje. Žiemą pasnigus jie ypač reikalingi”, – dėstė V. Danilavičius.
 
Virginija Samulionytė

“Vakarų ekspresas”  2013 12 10