Lie 25 2014

Požeminiai konteineriai tampa kasdienybe

Nekantriai laukę požeminių konteinerių klaipėdiečiai jau gali jais naudotis. Tiesa, tik kai kuriose vietose.
Šiuo metu galima naudotis konteineriais prie Debreceno gatvės 31, tarp Debreceno g. 33 ir 39 namų, Statybininkų prospekto 13 namo bei prie Baltijos prospekto 101 namo, netoli prekybos centro “Norfa”. Juose galima atsikratyti mišrių komunalinių atliekų bei antrinių žaliavų. Kol kas greta požeminių jų stovi ir senieji konteineriai, tačiau jau duotas nurodymas juos išvežti.
“Gyventojai buvo informuoti, kur nuo šiol reikės išmesti atliekas – apie tai buvo pranešta iškabinant informacinius lapelius namų laiptinėse. Pranešta ir namų administratoriams, bendrijoms”, – sakė Klaipėdos savivaldybės administracijos Aplinkos kokybės skyriaus vyriausioji specialistė Renata Chockevičienė.
Ir nors miestiečiai kone vieningai pritarė šiai naujovei, atsirado žmonių, kurių požeminių konteinerių kaimynystė nepradžiugino – esą per arti namų, gadina vaizdą, baiminamasi netvarkos ir blogo kvapo. Tačiau požeminiai konteineriai nuo senųjų tuo ir skiriasi, kad iš jų šiukšlių neišpučia vėjas, nepasiekia benamiai ar gyvūnai. Jie pagaminti taip, jog neskleistų erzinančio kvapo. Būtent šias jų savybes kaip pagrindinius pranašumus klaipėdiečiai minėjo, kai buvo surengta apklausa dėl bandomųjų konteinerių įvertinimo.
Be to, tokio tipo konteineriai nėra naujiena – jie jau ilgokai naudojami Vakarų Europoje, ne vienerius metus – ir kituose Lietuvos miestuose.
Šiuo metu Klaipėdoje suprojektuota 50 aikštelių, vyksta jų įrengimo darbai.
“Dėl jau suprojektuotų aikštelių pasiūlymus teikti jau vėlu – reikėjo tai padaryti anksčiau. Netrukus bus projektuojamos dar 24 aikštelės. Klaipėdiečius, kaip įprasta, apie projektų derinimą informuosime savivaldybės tinklalapyje, spaudoje, tada gyventojai galės išsakyti savo nuomonę”, – teigė R. Chockevičienė.
Vykstant projektavimo procesui svarbi ne tik miestiečių nuomonė – parenkant vietas jos derinamos su įvairiausiomis institucijomis, be to, aikštelę galima statyti tik ten, kur nėra požeminių komunikacijų. Svarbu ir tai, ar vieta yra patogi atliekų surinkėjams – konteinerių ištuštinimui reikia didesnių mašinų ir daugiau erdvės.
Artimiausiu metu pradės veikti dar 8 aikštelės Baltijos ir Statybininkų prospektuose, Debreceno, Naujakiemio ir I. Simonaitytės gatvėse.
“Vyksta šių aikštelių įrengimo darbai arba jos jau yra pastatytos, tačiau aikštelėmis naudotis dar negalima. Konteineriais bus galima naudotis tik juos patikrinus ir savivaldybei priėmus sprendimą eksploatuoti. Apie galimybę naudotis naujomis aikštelėmis gyventojai bus informuoti atskirais informaciniais skelbimais”, – įspėjo R. Chockevičienė.
Pagal Klaipėdos savivaldybės 2013-2020 m. atliekų tvarkymo planą, ateityje požeminiai konteineriai mieste pakeis visus įprastuosius konteinerius, iš viso bus įrengta 150 aikštelių.
Pirmiausiai 50 aikštelių atsiras Baltijos pr., Šilutės pl., Smiltelės g., Minijos g., Statybininkų pr. ir Taikos pr. teritorijoje.