Lie 31 2014

Klaipėdoje išdalins dar 600 rūšiavimo konteinerių

Nuo rugpjūčio 5 dienos Klaipėdos miesto Plytinės ir Mažojo Kaimelio kvartalų individualių namų savininkams bus dalinami konteineriai antrinių žaliavų surinkimui. Atliekų tvarkytojai 600 konteinerių žada išdalinti per savaitę. Į juos klaipėdiečiai turės rūšiuoti pakuotės atliekas – stiklą, plastiką, popierių, skardines.
„Kaip ir Labrenciškėse, kur pavasarį išdalinome pirmuosius rūšiavimo komplektus, į konteinerio dugną reikės dėti stiklą, o į kartu su konteineriu paliktą polietileninį maišą surūšiuoti popierines, plastiko pakuotes“, – aiškino Ramunė Šičienė, KRATC ekologinės infrastruktūros skyriaus viršininkė.
Kartu su nauju konteineriu gyventojams bus pateikiama atmintinė, kokias atliekas čia galima mesti ir šių atliekų surinkimo grafikai, o ant konteinerio bus lipdukas su instrukcija, kaip sudėti išrūšiuotas atliekas.
„Antrines žaliavas išvešime kas dvi savaites. Tik prašome gyventojų išvežimo dieną neskubėti iš gatvės patraukti konteinerių į savo kiemus. Nes atliekų surinkimo mašinos įprastai iš ryto surenka maišus su plastiku ir popieriumi, o vėliau pravažiuoja kita mašina ir surenka stiklą“, – sakė Laimonas Žemaitis, UAB „Specialus autotransportas“ direktorius.
Taip pat atliekų surinkimu Klaipėdoje užsiimančios bendrovės vadovas akcentavo, kad klaipėdiečių ir savivaldybės pageidavimu nupirko mėlynos spalvos  konteinerius. Mėlynieji konteineriai bus naudojami tik antrinių žaliavų surinkimui. Mat iki šiol  identiškos formos žalios šiukšliadėžės buvo naudojamos tiek komunalinėms, tiek antrinėms žaliavoms surinkti ir dėl to kildavo nesusipratimų.
Mėlynieji rūšiavimo konteineriai kitą savaitę bus išdalinti Topolių, Žilvičio, Skardžio, Slėnio, Medelyno, Serviso, Rėvos, Kranto, Liepojos, Mažojo Kaimelio, Kretingos, Girininkijos, Dailės,  Aušrinės gatvių namų savininkams.
Pasak Klaipėdos atliekų tvarkytojų, pavienių rūšiavimo konteinerių aptarnavimas yra brangus. Todėl rūšiavimas mieste diegiamas kvartalais. Planuojama, kad iki 2016 m. pakuočių rūšiavimo konteineriai bus išdalyti visiems Klaipėdos miesto individualių namų gyventojams.
Pagal preliminarius paskaičiavimus Klaipėdoje reikia apie 4000 individualių konteinerių antrinėms žaliavoms rūšiuoti. Nuo šių metų balandžio mėnesio pradėjus jų dalinimą, rugpjūtį bus aprūpinta jau penktadalis  uostamiesčio namų savininkų.