Rgs 12 2014

Atliekų fronte bus pasitelktos kameros

Klaipėdos savivaldybės administracija ir atliekų sistemos administratorius – Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) – nusprendė piktybiniams šiukšlintojams paspęsti spąstus. Kiemuose ir konteinerių aikštelėse, kur nuolatos pastebima netvarka, bus pastatytos vaizdo kameros.
Jų užfiksuotiems pažeidėjams bus skiriamos baudos iki 2 000 litų.
Savivaldybės administracijos Aplinkos kokybės skyriaus specialistės šios savaitės pradžioje nuvyko apžiūrėti naujai pastatytų požeminių konteinerių aikštelių ir pakraupo nuo pamatytų vaizdų. Prie Statybininkų pr. 13 ir Žardininkų g. 2 namų esančioje aikštelėje naujieji konteineriai buvo apkrauti šiukšlių kalnais. Iš pradžių specialistės pamanė, kad konteineriai perpildyti, todėl šalia jų besimėtančios atliekos yra tai, kas netilpo vidun. Tačiau pravėrus konteinerių dangčius matėsi, kad požeminės talpyklos yra pustuštės.
“Nėra jokio logiško ir pateisinamo paaiškinimo, kodėl atliekos išmestos ne į konteinerį, o šalia jo. Tai yra piktybinis atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimas, tad mes prašome gyventojų, mačiusių ar žinančius, kas sukėlė šią netvarką, pranešti mums telefonu (8 46) 39 60 30”, – prašė Daiva Berankienė, savivaldybės administracijos Aplinkos kokybės skyriaus vedėja.
Specialistė priminė, kad ir kitos naujosios konteinerių aikštelės yra niokojamos – dar nepradėjus jų naudoti, jau apipaišytos grafičiais, sulankstyti jų dangčiai – matyti, kad ant jų buvo šokinėjama.
“Skaudu matyti, kad naujas ir ne vieną dešimtmetį turintis tarnauti daiktas yra laužomas, gadinamas. Negi greta gyvenantiems žmonėms nerūpi, kaip atrodo jų aplinka? Negi jiems malonu žiūrėti į šiukšlyną po langu, jau nekalbant apie tai, kad viskas bus tvarkoma iš jų pačių mokamų mokesčių?” – stebėjosi D. Berankienė.
KRATC specialistai šią savaitę irgi gavo pranešimą apie sudegintą plastikinį konteinerį kitame miesto gale – Panevėžio gatvėje. Gyventojai skambino ir iš Ligoninės gatvės – prašė išsiaiškinti, kas išmetė stambiagabarites statybines atliekas prie jų naudojamų konteinerių.
“KRATC turi du kokybės inspektorius. Jie važinėja po miestą ir stebi, kaip surenkamos atliekos, kokia situacija prie konteinerių, nagrinėja gyventojų skundus. Iš esmės mieste yra tik keletas vietų, kur periodiškai pastebima netvarka. Visą parą ten budėti mes negalime, tad pasitelksime techniką – vaizdo kameras, kad jos užfiksuotų pažeidėjus”, – sakė Ramunė Šličienė, KRATC Ekologinės infrastruktūros skyriaus viršininkė.
Pasak KRATC atstovų, tokios kameros yra įrengtos didžiųjų atliekų surinkimo aikštelėse, mat po darbo
 valandų šalia jų būdavo išverčiamos atliekos. Įrengus kameras piktavališki šiukšlintojai dingo.
Panašią įrangą šiukšlintojų gaudymui ir nubaudimui naudoja ir kiti Lietuvos miestai. Kol Klaipėdoje bus sumontuotos stebėjimo kameros, savivaldybės ir KRATC inspektoriai problemines vietas stebės budėjimų metu iš automobilių.
Administracinės teisės kodeksas numato, kad netvarkingai atliekomis atsikratantys asmenys gali būti nubausti pinigine bauda iki 2 000 litų.