Rgp 18 2015

Karšti orai perpildė konteinerius

Popierių ir plastiką rūšiuojantys klaipėdiečiai pastarosiomis savaitėmis susiduria su problema – antrinių žaliavų konteineriai kiemuose perpildyti. Paprašyti situaciją paaiškinti atliekų surinkėjai pripažįsta, jog atšilus orams popieriaus ir plastiko konteineriai prikraunami dvigubai greičiau. O atliekų sistemos administratoriai prašo gyventojų kantrybės ir kviečia naudotis visomis rūšiavimo priemonėmis.

„Dirbame pagal įprastą grafiką, surenkame antrines žaliavas iš miesto konteinerių kartą per savaitę, kaip ir numatyta savivaldybės patvirtintuose grafikuose. Tačiau akivaizdu, kad šiuo metu to nepakanka“, – sakė Laimonas Žemaitis, UAB „Specialus autotransportas“ vadovas.

Pasak jo,  surenkamo plastiko ir popieriaus kiekiai rugpjūtį išaugo maždaug 30-40 procentų.

Uostamiestyje atliekų surinkimą administruojantis Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC)  šią situaciją taip pat žino, tačiau papildomų priemonių neketina imtis.

„Kad klaipėdiečiai yra sąmoningi ir gausiai rūšiuoja – labai gerai. O perpildytų rūšiavimo konteinerių problema yra laikina. Ji susijusi su vasaros sezonu. Geri orai priviliojo į uostamiestį daug poilsiautojų, padidėjo vaisvandenių, maisto produktų vartojimas, ir tai įtakoja pakuotės atliekų – plastiko ir popieriaus – pagausėjimą“, – aiškino Ramunė Šličienė, KRATC ekologinės infrastruktūros skyriaus viršininkė.   

Tuo atveju, kai popierius, plastikas ar kitos antrinės žaliavos netelpa į kiemuose esančius konteinerius, ekologė patarė klaipėdiečiams ir miesto svečiams naudotis kitomis antrinių atliekų rūšiavimo galimybėmis.

„Mieste yra trys atliekų surinkimo aikštelės, kur iš gyventojų nemokamai priimamos antrinės žaliavos. Tilžės gatvėje esanti „Specialaus autotransporto“ bazė netgi superka popierių ir plastiką. Taip pat antrines žaliavas galina sudėti į maišelį, sandariai jį užrišti, kad vėjas neišnešiotų, ir palikti prie rūšiavimo konteinerio. Atliekų surinkėjai jį tikrai paims“, – teigė R.Šličienė. Analogiškai elgiasi ir Klaipėdos individualių  namų gyventojai –išrūšiuotos atliekos yra sudedamos į maišus ir paliekamos prie  konteinerių.

www.ve.lt