Rgs 29 2015

Prizai skatina domėtis atliekų tvarkymu

Klaipėdos miesto savivaldybės administracija šį rudenį vėl apipils klaipėdiečius prizais – jau trečius metus vykdomas švietėjiškas projektas, kurio metu įvairiausiomis informavimo priemonėmis ir ekologiškomis dovanomis uostamiesčio gyventojai mokomi bei raginami  tausoti savo aplinką.

„Europietiška atliekų tvarkymo sistema pas mus jau sukurta. Teliko lavinti naudojimosi įgūdžius. Kadangi daug dešimtmečių mūsų žmonės pragyveno su vienu šiukšlių kibiriuku virtuvėje ir bendru konteineriu kieme, rūšiavimo tiesų tenka mokytis dabar“, – sakė Daiva Berankienė, Savivaldybės administracijos  Aplinkos kokybės skyriaus vedėja.

Anot pokalbininkės, pagrindinis ekologiškai mąstančio europiečio principas – mažinti į sąvartyną patenkančių atliekų kiekį, jų vengiant, rūšiuojant. „Kad ir kaip nemaloniai tai nuskambės, didžiausias teršėjas planetoje yra žmogus. Ir kol neprisiversime tinkamai sutvarkyti sukaupiamų atliekų, jas rūšiuoti, tol būsime savo aplinkos, miesto ir visos planetos teršėjai“, – griežtai argumentavo D.Berankienė.        

Bet prieš tvarkant atliekas, reikia pasidomėti, kaip teisingai tai daryti, kad nepakenktumėme sau ir mus supančiai aplinkai.

„Gyvenime tikrai yra įdomesnių užsiėmimų, negu skaityti atliekų tvarkymo taisykles. Tad naujovių perteikimui pasirinkome lengvesnę formą – žaidimus, pamokas, viktorinas, vizualinę reklamą“, – pasakojo D. Berankienė. Per miesto laikraščius, televiziją, radijo stotis nuolat skelbiamos atliekų tvarkymo aktualijos suaugusiems, o augančiai klaipėdiečių kartai organizuojami specialūs ekologiniai konkursai, viktorinos, ekskursijos.

Tęsiat švietėjišką projektą šį rudenį jau trečius metus iš eilės per radijo stotį „Laluna“ vyksta žaidimas „Myliu švarią Klaipėdą“. Jo metu tiesioginiame eteryje į vedėjų klausimus atliekų tvarkymo tema teisingai atsakiusiems klausytojams yra dovanojami  „ekologiško klaipėdiečio“ komplektai: firminiai marškinėliai, daugkartinio naudojimo maišeliai pirkiniams, dėžutės naudotoms baterijoms.

„Ypač svarbu auklėti, mokyti jaunąją klaipėdiečių kartą. Vakarų Europos valstybėse, Skandinavijos šalyse, Japonijoje moksleiviai nuolat yra mokomi atliekų tvarkymo tiesų, supažindinami su naujovėmis. Savivaldybės administracija praėjusiais  mokslo metais pirmą kartą  organizavo ir pravedė įvairaus amžiaus Klaipėdos miesto moksleiviams pamokas apie teisingą atliekų tvarkymą.  Na, o šiais  metais vyresniųjų klasių moksleiviams  organizuojamos pažintinės ekskursijos į didžiųjų atliekų tvarkymo aikšteles, regioninį sąvartyną Dumpiuose“, – sakė aplinkosaugininkė.

Lapkričio 21-29 dienomis, prisijungiant prie Europos „Atliekų mažinimo savaitės“, Klaipėdos miesto savivaldybės administracija pirmą kartą  organizuos viešą renginį miesto bendruomenei, pamokantį, kaip keičiant įpročius galima taupyti gamtos išteklius ir mažinti susidarančių atliekų kiekį. Daugiau informacijos apie šį renginį galėsite rasti  lapkričio mėnesį internetinėje svetainėje www.klaipeda.lt