Vas 19 2016

Taros supirkimas Klaipėdoje nuo vasario 1 dienos

Nuo vasario 1 d. Lietuvoje pradeda veikti naujoji užstato sistema. Pirkdami vienkartines metalines, stiklines ir plastikines pakuotes šalies gyventojai paliks 10 cnt. užstatą, kuris bus grąžinamas pridavus tarą parduotuvėse (Klaipėdos miesto supirktuvių sąrašas).

Pereinamasis laikotarpis, kai bus galima įsigyti užstato ženklu nepažymėtas vienkartines pakuotes, tęsis iki gegužės 1 d. Užstato sistemos ženklu nepažymėtą tarą, kaip ir dabar, gyventojams reikės mesti į tam skirtus rūšiavimo konteinerius.

Naujoji užstato sistema apima į stiklinę, PET ir metalinę tarą išpilstytą alų, alaus kokteilius, sidrą, vaisių vyną ir jo kokteilius bei gėrimus, kitus fermentuotus gėrimus, alkoholinius kokteilius ir nealkoholinius gėrimus, girą, taip pat visų tipų vandenį, sultis, nektarą. Vyno ir stipriųjų alkoholinių gėrimų buteliams užstatas taikomas nebus.

Grąžinant tarą gyventojams reikės atkreipti dėmesį ne tik į užstato ženklą. Įpratusiems lamdyti skardines ir buteliukus ar lupti jų etiketes, teks pakeisti savo įpročius – grąžinamos pakuotės turės būti išlaikiusios pradinę formą, su aiškiai matomu brūkšniniu kodu. Taip yra dėl taromatų, į kuriuos bus galima priduoti pakuotes, techninių savybių.

5 svarbiausi faktai, kuriuos kiekvienas gyventojas turi žinoti apie naująją užstato sistemą:

1. Lietuvoje užstato sistema pradeda veikti nuo vasario 1 d.

2. Sistemoje dalyvauja plastikinės, metalinės ir stiklinės pakuotės, pažymėtos užstato ženklu.Grąžinęs užstato ženklu pažymėtą pakuotę, vartotojas atgaus 10 cnt. užstatą.

3. Grąžinamos pakuotės turi būti tuščios, išlaikiusios pradinę formą, o jų etiketės – nepažeistos, su aiškiai matomu brūkšniniu kodu.

4. Pakuotes priduoti bus galima parduotuvėse, kurių plotas didesnis nei 300 kv. metrų bei kaimo parduotuvėse.

5. Šalies parduotuvėse bus įrengta apie 1000 taromatų – moderniausių įrenginių, į kuriuos bus galima grąžinti pakuotes.

Daugiau informacijos bei instrukciją, kaip naudotis taromatais rasite čia.