Kov 17 2017

Rūšiavimas Klaipėdos individualiose valdose – be priekaištų

Praėjusią savaitę Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos ir Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro (KRATC) kontrolieriai tikrino ar teisingai rūšiuoja Tauralaukio ir Plytinės individualių namų kvartalų gyventojai.
„Lygiai prieš metus visiems Klaipėdos individualių valdų savininkams išdalinome virš 4000  konteinerių antrinių žaliavų rūšiavimui. Šis reidas ne pirmas ir ne paskutinis, o jo tikslas buvo pažiūrėti, kaip gyventojai suprato šią naujovę, ar nedaro klaidų rūšiuodami“, – pasakojo Ričardas Lukauskas, KRATC inspektorius.  
Individualių namų gyventojai Klaipėdoje turi du konteinerius: vieną mišrioms atliekoms, kitą pakuotei – stiklui, popieriui, plastikui, metalui. Į antrinių žaliavų konteinerio apačią reikia mesti stiklo atliekas, o ant jų padėti maišą su popieriaus, kartono, plastiko, metalo pakuočių atliekomis.
„Patikrinome du uostamiesčio individualių namų kvartalus ir galime konstatuoti, kad situacija labai gera. Neradome nė vieno konteinerio, į kurį būtų sumestos netinkamos atliekos“, – sakė Tatjana Koroliova, Klaipėdos miesto savivaldybės Aplinkos kokybės skyriaus vyriausioji specialistė.
Prie kelių namų antrinių žaliavų konteineriai buvo pilni, o šalia jų tvarkingai sudėtos kartono pakuotės.
„Tai nėra pažeidimas. Netgi priešingai – mes taip ir rekomenduojame esant didesniems antrinių žaliavų kiekiams jas sudėti prie konteinerių išvežimo dieną“,- sakė savivaldybės aplinkosaugininkė.  
Klaipėdos mieste, už netinkamą atliekų tvarkymą gali būti skiriamos administracinės baudos, siekiančios 600 eurų.
Atliekų tvarkymo specialistai tvirtina, kad Lietuvoje rūšiavimo įpročiai gerėja, tačiau į rūšiavimo konteinerius vis dar išmetama apie 20 proc. perdirbimui netinkamų pakuočių.
Pasak KRATC ekologės Ramunės Šličienės, didžiausios gyventojų klaidos, kai į antrinių žaliavų konteinerius sumetamos visai ne pakuočių atliekos – virvės, metaliniai strypai, net panaudotos sauskelnės. Tačiau šįkart tikrintojai panašių faktų neužfiksavo.