Bal 25 2017

Atliekų sistemos administratoriumi Neringa vėl pasirinko KRATC

Neringos miesto savivaldybės administracija pratęsė koncesijos sutartį su UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centru (KRATC). Vietinės rinkliavos administravimą ir komunalinių atliekų tvarkymą šios savivaldybės teritorijoje KRATC kuravo ir anksčiau.
„Koncesijos sutartis buvo sudaryta beveik prieš 10 metų, kai Klaipėdos regione tik pradėjo funkcionuoti nauja atliekų tvarkymo sistema. Kadangi Lietuvoje per šį laikotarpį keitėsi atliekų tvarkymo  teisės aktai, aplinkosauginiai reikalavimai, naujos redakcijos sutartis visiškai atitinka įstatymo raidę, yra teisiškai tobulesnė“, – sakė Šarūnas Reikalas, KRATC direktorius.
Neringos miesto meras Darius Jasaitis akcentavo, kad KRATC ne tik sukūrė šiuo metu ekologiškiausią atliekų tvarkymo sistemą Lietuvoje, bet ir dėmesingai vykdė administratoriaus funkcijas Neringos mieste.
„KRATC iniciatyva Neringos gyventojai pirmieji šalyje gavo nemokamus kompostavimo konteinerius. Idealiai sutvarkytas kurorto skaudulys – rekultivuotas buvęs sąvartynas šalia Preilos, gyventojų patogumui įrengta žaliųjų ir didžiųjų atliekų surinkimo aikštelė. Rinkliavos surinkimo mechanizmas taip pat veikė sklandžiai. Neringos politikai be prieštaravimų sutiko, kad bendradarbiavimas su KRATC būtų pratęstas“, – sakė Darius Jasaitis. 
Meras pažymėjo, kad jų skaičiavimu administravimo funkcijų perdavimas savivaldybei yra finansiškai naudingas , o KRATC specialistų, kaip aplinkosaugos profesionalų, rekomendacijos dėl atliekų tvarkymo padeda išvengti teisinių ginčų. Vertindami patikimą partnerystę Neringos savivaldybė pratęsė koncesijos sutartį su KRATC iki 2033 metų.