Bir 16 2017

Nuo liepos 1 d. gali keistis rinkliava už atliekas

Šią savaitę Klaipėdos miesto savivaldybės politikai komitetų posėdžiuose pritarė naujos dvinarės rinkliavos įvedimo sprendimo projektui. Jei viskas vyks sklandžiai, birželio pabaigoje Klaipėdos miesto taryba patvirtins naują mokėjimo už atliekas tvarką ir įkainius. Pagrindinis numatomas pakeitimas, kad nuo šiol mokėjimo suma bus skaidoma į pastoviąją ir kintamąją dalį, kaip jau daugelį metų Lietuvoje vartotojams yra skaičiuojami mokesčiai tiekiant vandenį, elektrą, dujas.

Daugumoje šalies savivaldybių keičiant rinkliavos už atliekas mokėjimo tvarką į dvinarę keitėsi ir paslaugų kainos. Tačiau Klaipėdos mieste dauguma gyventojų ir verslininkų mokės tiek pat, kaip ir pernai. Mokesčių dydžiai sprendimo projekte pakeisti tik trims mokėtojų grupėms. 

Klaipėdos miesto gyventojams mokesčiai išlieka tokie pat, išskyrus individualių gyvenamosios paskirties namų ir sodo pastatų savininkus. Dėl valstybėje pakeistų teisės aktų rinkliavos turi būti apvalinamos iki eurų, tad individualių namų savininkams rinkliavos dydis suapvalinamas iki 82 eurų už vieną objektą, ir, lyginant su ankstesniu mokėjimu, didėja 0,31 ct už metus. O sodo namų savininkams dėl apvalinimo mokestis didėja nuo 40,76 euro iki 41 euro.

Verslo sektoriuje pokyčius pajus tie mokėtojai, kurie deklaruodavo atliekų kiekius. Jiems prisideda metinis 10 eurų mokestis už kiekvieną objektą pastoviajai rinkliavos daliai. Taip pat jiems padidės atliekų sutvarkymo kaina nuo 75 eurų iki 79,34 eurų už vieną toną. Visoms kitoms mokėtojų grupėms rinkliavos dydis nekeičiamas. Vietinės rinkliavos nereikės mokėti pardavėjams ir paslaugų teikėjams, dirbantiems miesto viešose vietose, jei jie neturi nekilnojamojo turto.

Dvinarė rinkliava visose šalies savivaldybėse įvedama nuo 2017 m. vykdant Vyriausybės sprendimus. Visi vietinės rinkliavos mokėtojai privalės mokėti pastoviąją vietinės rinkliavos dalį.

Klaipėdos miesto būsimos dvinarės rinkliavos įkainius ir sprendimo projektą galima rasti /lit/Uzregistruoti-sprendimu-projektai-birzelio-menesio-tarybai/7713517.

www.klaipeda.lt