Kov 26 2018

M.Mažvydo alėjoje išaugo „Gyvybės medis“

Prieš Velykas atgimstančios gamtos ženklu Klaipėdoje pasipuošė dar vienas M.Mažvydo alėjos suoliukas. Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC), minėdamas bendrovės 15 metų veiklos sukaktį, Klaipėdos miestą papuošė skulptoriaus Isroildžono Baroti kūriniu „Gyvybės medis“.

Idėją miestui padovanoti meniškai apipavidalintą suoliuką KRATC pernai pasiūlė Klaipėdos pramonininkų asociacija (KPA), kurios iniciatyva pėsčiųjų alėjoje įkurdintos 39 mažosios skulptūros. Iš projektui paruoštų menininkų eskizų KRATC išsirinko Klaipėdos kultūros magistro, dailininko-keramiko Isroildžono Baroti skulptūrą – 60 cm aukščio stilizuotą amžinai žaliuojantį medelį.

„Nors daugelis mūsų bendrovę pažįsta kaip mokesčių už atliekas administratorių, tačiau iš tikro didžiausia dalis mūsų kolektyvo darbo ir laiko skiriama gamtos švarinimui bei ekologijai. „Gyvybės medis“ – simbolizuoja tai, dėl ko mes kasdien dirbame: kad ateities kartoms išsaugotume švarią ir sveiką gamtą“, – sakė Šarūnas Reikalas, KRATC direktorius.

Kovo 25-oji yra tikroji KRATC įkūrimo diena. Prieš 15 metų Klaipėdoje pradėjusi veiklą bendrovė sukūrė ekologiškiausią atliekų tvarkymo sistemą šalyje. Tai ko Europos Sąjunga siekia 2030 metais – kad ne daugiau 10 proc. atliekų būtų laidojamos sąvartyne, – KRATC jau įvykdė pernai: tik 8 procentai komunalinių atliekų pateko į sąvartyną. Visos atliekos buvo išrūšiuotos ir atiduotos perdirbimui, o tam netinkamos – sudegintos pagaminant šilumos ir elektros energiją. KRATC per trumpą laiką pasiekė ekologijos ir žiedinės ekonomikos tikslus – kai nebereikalinga šiukšlė perdirbama ar paverčiama naudinga medžiaga arba nekenksmingu žemės grumstu.