Bal 19 2018

Šiukšlių vežėjams – baudos

Netvarkingos atliekų konteinerių aikštelės vis dar kelia klaipėdiečių aistras. Žmonės nenori, kad kiemuose riogsotų šiukšlynai. Specialistai pataria apie netvarką ne tik pranešti atliekų tvarkytojams, bet ir patiems stengtis laikytis švaros.

Skirta 17 nuobaudų

Piktindamiesi netvarka, klaipėdiečiai skundžiasi, kad aplink šiukšlių konteinerius nuolat mėtosi popiergaliai ir dvokiančios maisto atliekos net tada, kai konteineriai ištuštinami. Tokius skundus jie dažniausiai adresuoja Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centrui (KRATC).

Tačiau ši įmonė tik iš dalies yra atsakinga už švarą kiemuose. KRATC yra administratorius, atlieka konteinerių priežiūrą ir kontrolę, o sušluoti iš konteinerių iškritusias šiukšles, užtikrinti, kad aplinkui juos būtų švaru privalo atliekų vežėjai.

Dabar Klaipėdoje atliekas iš buitinių atliekų ir antrinių žaliavų rūšiavimo konteinerių išveža tik įmonė „Ecoservice Klaipėda“. KRATC darbuotojai turi įgaliojimus bausti tvarkos prie šiukšlių konteinerių neprižiūrinčius atliekų vežėjus.

„Kontroliuojame vežėjus kasdien. Iki kovo pabaigos už nesavalaikį atliekų išvežimą ar konteinerių aikštelės nesutvarkymą  skyrėme 10 baudų. Viena bauda – 200 eurų. Balandį situacija ne ką geresnė. Vien už prie Naujakiemio g. 20 namo esančių konteinerių nesavalaikį ištuštinimą nubaudėme vežėją du kartus“, – pasakojo Ramunė Šličienė, KRATC ekologinės infrastruktūros skyriaus viršininkė. Pasak pašnekovės, iki šios dienos vežėjui jau skirta 17 nuobaudų.

Lyginant su praėjusiais metais, kai mieste dirbo keli atliekų vežėjai, konteinerių tuštinimo grafikai ir išvežimo dažnumas nesikeitė. Tad KRATC specialistų įsitikinimu, naujasis vežėjas tiesiog nesusitvarko su padidėjusiu krūviu. Jei baudos nepadės ir situacija nesikeis, bus sprendžiama dėl sutarties nutraukimo.

Didžiosioms atliekoms vieta aikštelėse

Neretai šiukšlės būną išmėtytos kur kas didesniame plote už atliekų konteinerių aikštelės ribų. Čia tvarką turi užtikrinti namo administratoriai: namų valdų darbuotojai arba gyvenamųjų namų bendrijos administracija. Tad pasiskųsti netvarka vertėtų būtent tiems, kam mokami mokesčiai už kiemų tvarkymą.

Klaipėdiečiai turėtų būti nepakantūs netvarkai ir ne tik reikalauti iš kitų, bet ir patys žiūrėti, kad kaimynai prie atliekų konteinerių nepaliktų į šiukšliadėžes netelpančių nebereikalingų daiktų. Palikti nereikalingus daiktus prie konteinerių yra neteisėta. Tai turėtų būti vertinama kaip teršimas.

„Tikrai būna situacijų, kai mūsų inspektoriai atranda pačių gyventojų sukeltą netvarką – į komunalinių atliekų konteinerius įmetamos kėdės, televizoriai, primetama statybos ir remonto atliekų. To daryti negalima. Šioms atliekoms yra įrengtos specialios surinkimo vietos – didžiųjų atliekų aikštelės“, – aiškino KRATC specialistė.

Trys didžiųjų atliekų aikštelės Klaipėdoje dirba šešias dienas per savaitę, nuo 9 iki 19 valandos.

Jeigu klaipėdiečiai patys neturi galimybės didelius daiktus išgabenti į atliekų aikšteles, jie gali išsikviesti atliekų vežėjus telefonu (8 46) 390 781 ir už simbolinį trijų eurų mokestį paprašyti išgabenti didžiuosius jiems nebereikalingus daiktus arba nemokamai užsisakyti didelės talpos konteinerį.

www.kl.lt