Gru 14 2018

Kompostinės suteikiamos ir kotedžų bei sublokuotų namų savininkams

Nuo spalio 1 dienos Klaipėdos miesto individualių namų, sodų savininkams ar valdytojams Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) nemokamai dalina kompostines žaliųjų atliekų rūšiavimui. Dabar kompostavimo dėžę galės gauti dar daugiau klaipėdiečių.

„Nuspręsta kompostines pasiūlyti ir dar vienai klaipėdiečių grupei – kotedžų bei sublokuotų namų savininkams. Dažniausiai sublokuoti namai turi priskirtą minimalų žemės sklypą, kuriame šienauja žolę, augina gėles ar turi įsirengę šiltnamį. Tad jiems taip pat aktualu tvarkyti žaliąsias atliekas ir nesudėtingai pasigaminti derlingo komposto savo reikmėms“, – pasakojo Ramunė Šličienė, KRATC Ekologinės infrastruktūros administravimo skyriaus viršininkė.

Klaipėdos mieste vienam nekilnojamo turto objektui suteikiama tik viena kompostinė. Jei namo, sodo, sublokuoto namo savininkas yra anksčiau iš KRATC gavęs kompostinę, antros kol kas gauti negalės.

Kompostinę užsisakyti galima užpildžius prašymą https://mano.kratc.lt/, nurodant ar kompostinę norėsite pasiimti patys iš didžiųjų atliekų surinkimo aikštelės, ar ją turėtų pristatyti KRATC nurodytu adresu.  

Taip pat šioje interneto paskyroje klaipėdiečiai, nenorintys kompostuoti, gali užsisakyti konteinerį žaliųjų atliekų surinkimui.Jei anksčiau lapus, žolę ir kitas žaliąsias atliekas individualiuose namuose gyvenantys klaipėdiečiai palikdavo šalia buitinių atliekų konteinerių sudėtas į maišus, dabar jas bus galima rūšiuoti tvarkingiau – į nedidelį žaliosioms atliekoms skirtą konteinerį, kurį vežėjai ištuštins pagal skelbiamą surinkimo grafiką.

Šie konteineriai bus pristatomi klaipėdiečiams kitąmet, iškart išvežiojant juos visiems kvartalo gyventojams.

Daugiau informacijos teiraukitės tel. 8 800 13344.