Vas 13 2019

Klaipėdiečiams išsiųsti metinės rinkliavos pranešimai

Šią savaitę Klaipėdos miesto gyventojams pradedami siųsti laiškai su metinės rinkliavos už atliekų tvarkymą mokestiniais pranešimais.

„Rinkliavos dydžiai Klaipėdoje šiais metais nesikeitė. Liko galioti ir papildoma 5 procentų nuolaida. Todėl mokestis už atliekų surinkimą ir tvarkymą Klaipėdos miesto gyventojams ir daugeliui verslo subjektų šiemet išliks toks pat, kaip ir praėjusiais metais“, – teigia Šarūnas Jonas Tamulis, KRATC direktoriaus pavaduotojas.

Kaip ir anksčiau, metinę rinkliavą bus galima sumokėti iškart už visus metus arba ketvirčiais.

Besinaudojantys KRATC elektroninės savitarnos paslauga https://mano.kratc.lt/ mokestinius pranešimus jau gali rasti savo paskyroje bei matyti įmokų istoriją ir atlikti naujus mokėjimus.

Kartu su mokestiniu pranešimu voke KRATC klientai ras ir lankstinuką – instrukciją, kurioje paaiškinama, kaip 2019 metais Klaipėdos mieste dera rūšiuoti ir tvarkyti atliekas, kad jos liktų tinkamos perdirbimui ir nesukeltų papildomų rūpesčių bei išlaidų klaipėdiečiams.

Vienintelė naujovė, lyginant su praėjusiais metais, jog mokestiniame pranešime atsirado duomenys apie išrūšiuojamų atliekų kiekius Klaipėdos mieste. Ją pranešimuose privaloma skelbti pagal pakeistus teisės aktus. Naujausia informacija apie rūšiavimą Klaipėdoje skelbiama internete www.gamta.lt > Atliekų apskaita > Informacija apie komunalinių atliekų tvarkymo sistemas Lietuvos savivaldybėse.

KRATC surenkama vietinė rinkliava patenka į Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos biudžetą. Iš šių lėšų sumokama atliekų vežėjams, sistemos administratoriams, skiriamos lėšos konteinerių įsigijimui ir požeminių konteinerių aikštelių statybai. Vietinė rinkliava gyventojams Klaipėdoje nesikeičia jau šeštus metus ir išlieka viena mažiausių šalyje.

Iki kovo 15 dienos nesulaukę mokestinių pranešimų ar kitais atliekų tvarkymo klausimais kreipkitės tel. 8 800 13344, arba atvykite į Klientų aptarnavimo centrą Liepų g. 15, Klaipėdoje.