Bal 15 2019

Nuspręsta: tvarka prie konteinerių rūpinsis patys gyventojai

Nors ir buvo besipriešinančių, politikai vakar pritarė, kad atliekų surinkimo konteinerių stovėjimo vietas ir aikšteles prižiūrėtų patys klaipėdiečiai.

Pasak valdininkų, dabar daugiabučių gyvenamųjų namų gyventojams susiklostė nevienodos sąlygos. Vieni gyventojai gyvena namuose, kuriems priskirtos komunalinių atliekų aikštelės, kitiems namams aikštelės nepriskirtos.

Todėl Savivaldybė prašė pakeisti Tvarkymo ir švaros taisykles ir taip suvienodinti sąlygas visų namų gyventojams.

„Aikštelės bus priskirtos visų namų gyventojams ir jiems bus prievolė 3 kartus per savaitę jas sutvarkyti. Išliks prievolė ir vežėjui, iškračius konteinerius, susišluoti šiukšles“, – anksčiau „Vakarų ekspresui“ aiškino Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Aplinkos kokybės skyriaus vedėja Rasa Jievaitienė.

Vakar vykusiame Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos posėdyje kai kurie politikai abejojo, ar tikrai bus aišku, kas atsakingas už tvarką aikštelėje, abejota, ar naujoji sistema tikrai veiks.

„Tai aktuali problema, kurią norima užkrauti gyventojams“, – piktinosi Tomas Meškinis.

Jo nuomone, pirmiau reikėtų tinkamai sutvarkyti visas atliekų surinkimo ir konteinerių stovėjimo aikšteles.

„Dabar dalis konteinerių stovi tiesiog automobilių stovėjimo aikštelėse arba gatvėse, į juos šiukšles gali mesti kas tik nori. Gali ir iš rajono atvažiuoti ir iškratyti statybines atliekas. Nieko nesutvarkome ir permetame prievolę gyventojams“, – piktinosi T. Meškinis.

Tačiau jo argumentai neįtikino ir šiam projektui buvo pritarta.

www.ve.lt