Lap 11 2019

Laikinai stabdomas naudotų padangų priėmimas į didžiųjų atliekų aikšteles

Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) prašo klaipėdiečių ir viso regiono gyventojų nebevežti naudotų padangų į didžiųjų atliekų aikšteles.

Padangos laikinai nepriimamos dėl sutrikusios šių atliekų tvarkytojų veiklos. Jau trečią savaitę, po gaisro Alytuje, atliekų tvarkytojai nebeišveža padangų iš aikštelių.

Pagal galiojančius teisės aktus KRATC aikštelėse leidžiama laikyti ribotą naudotų padangų kiekį. Šiuo metu leistinas limitas išnaudotas, todėl iki atskiro pranešimo KRATC padangų nepriims.

Kviečiame gyventojus laikinai sandėliuoti naudotas padangas savo patalpose arba naudotis kitomis padangų surinkimo galimybėmis:

  • Keičiant padangas automobilių remonto įmonėse, senosios turi būti priimamos nemokamai.
  • Atiduokite padangas pardavėjams. Visi padangų pardavėjai, tarp jų ir prekybos centrai, privalo iš vartotojo nemokamai priimti padangų atliekas, jeigu jos skirtos to paties tipo transporto priemonei ir jeigu jų atiduodama tiek, kiek perkama.
  • Privačios bendrovės, kaip UAB „Toksika“, UAB „Žalvaris“ bei kitos licencijuotos įmonės, priima padangas neribotais kiekiais. Ši paslauga mokama.

Pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus už kiekvieną neleistinoje vietoje išmestą padangą gali tekti sumokėti baudą nuo 30 iki 90 eurų, o už aplinkai padarytą žalą dar papildomai atlyginti 44 eurus.

KRATC administracija