Gru 02 2019

Įvertino sąvartyne įdiegtas kvapų valdymo priemones

Penktadienį Dumpių sąvartyne lankėsi Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis, jo pavaduotojas Andrius Dobranskis bei Turto skyriaus vedėjas Edvardas Simokaitis. Administracijos vizito tikslas – susipažinti su UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro (KRATC) sąvartyno veikla ir įsitikinti, kaip savivaldybės valdoma bendrovė kontroliuoja nemalonių kvapų sklaidą.

Pristatydamas bendrovės veiklą KRATC direktorius Šarūnas Reikalas akcentavo, jog komunalinės atliekos niekada nekvepėjo ir nekvepės, tad būtų naivu tikėtis, kad vietoje, kur suvežamos atliekos iš visos Klaipėdos apskrities, nebūtų jokio kvapo.

Visgi, dar pernai Dumpiuose atlikti kvapų modeliavimo tyrimai parodė, kad KRATC prižiūrimas sąvartynas ir rūšiavimo įranga nėra taršūs.

„Pagal Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenis, iš visų Dumpiuose  veikiančių įmonių mūsų veikla kvapų prasme yra pati švariausia. Bet vis tiek norėdami dar labiau sumažinti suminę taršą šiemet į naujas kvapų neutralizavimo technologijas investavome apie 60000 eurų“, – pasakojo Šarūnas Reikalas, KRATC direktorius.

KRATC atstovai savivaldybės vadovams pristatė ir aprodė šiemet papildomai įdiegtas kvapų valdymo sistemas: automatizuotai purškiamus probiotikus, AirBorn kvapus neutralizuojančių preparatų patrankas, ozonatorius bei jau anksčiau kitas rūšiavimo cechuose įdiegtas ir naudojamas kvapų mažinimo priemones.

Apžiūrėjęs rūšiavimo cechus ir sąvartyno kalno viršuje deponuojamas atliekas, savivaldybės administracijos direktorius G. Neniškis reziumavo:

„Matosi rimtas, sisteminis požiūris į nemalonių kvapų suvaldymą. Aišku, galutinį rezultatą pajausime kitą vasarą nepalankiausiomis temperatūros ir vėjo sąlygomis. Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos tikslas, kad visos Dumpiuose veikiančios įmonės maksimaliai investuotų į nemalonių kvapų susidarymo ir neutralizavimo priemones. Taip pat skatiname bendradarbiavimą, kad čia veikiančios bendrovės tarpusavyje koordinuotų veiksmus naudodamos savo įrangą ir maksimaliai sumažintų sklaidą už teritorijos ribų. Dėl to, kol dar planuojami kitų metų biudžetai, ir vyksta susitikimai su visų Dumpiuose veikiančių įmonių vadovybėmis, kad tokios investicijos būtų numatytos.“