Vas 14 2020

Klaipėdiečiams išsiųsti metinės rinkliavos pranešimai

Šią savaitę Klaipėdos miesto gyventojams išsiųsti paskutinieji laiškai su metinės rinkliavos už atliekų tvarkymą mokestiniais pranešimais. Besinaudojantys KRATC elektroninės savitarnos paslauga mokestinius pranešimus jau gali rasti savo paskyroje https://mano.kratc.lt/, ten pat pasitikrinti įmokų istoriją ir atlikti mokėjimus. Metinę rinkliavą galima sumokėti iškart už visus metus arba kas ketvirtį.

Didžiausia naujovė šiemet laukia Klaipėdos individualių namų ir sodų savininkų. Nuo 2020 metų rinkliava jiems skaičiuojama pagal konteinerio pakėlimus.

Taip klaipėdiečiai skatinami dar stropiau rūšiuoti antrines žaliavas. Tie namų savininkai, kurie stropiai rūšiuos pakuotes ir mažiau atliekų išmes į mišrių atliekų konteinerį bei rečiau jį išstums ištuštinimui, turi galimybę sutaupyti.

Iki šiol minėtų namų savininkai mokėjo standartinį mokestį už atliekų išvežimą pagal nekilnojamojo turto vienetą, o šiemet kintamoji rinkliavos dalis jau skaičiuojama pagal faktinį konteinerių pakėlimų skaičių.

Kiekvienas konteineris turi inventorinį numerį. Vežėjas, ištuštindamas konteinerį, kaskart jį nuskenuoja. Šie duomenys patenka į KRATC sistemą. Visus pakėlimus namo savininkas gali stebėti savo savitarnos paskyroje, o metų pabaigoje bus suskaičiuota, kiek kartų pasinaudota paslauga. Pagal tai kitąmet bus pakoreguota mokėjimo suma.

Mišrios komunalinės atliekos iš Klaipėdos sodininkų ir individualių valdų savininkų šaltuoju metų laiku yra surenkamos kas dvi savaites, o šiltuoju periodu – kas savaitę. Išvežimo dažnumas 2020 metais nesikeičia. Bet metinė kintamoji vietinės rinkliavos dalis šiemet apskaičiuota pagal minimalų ištuštinimo dažnį –26 kartus per metus. Toks kiekis atitinka vežimą kas dvi savaites. Bet jei gyventojas savo rūšiavimo įpročių nepakeis, arba tiesiog pageidauja, kad jo atliekos būtų išvežamos dažniau, už kiekvieną papildomą (skaičiuojant nuo 27 karto) konteinerio ištuštinimą teks mokėti po 50 ct už pakėlimą.

Priskirto mišrių komunalinių atliekų konteinerio inventorinį numerį galima pasitikrinti KRATC elektroninės savitarnos sistemoje https://mano.kratc.lt. Pastebėjus, kad priskirtas konteinerio kodas neatitinka naudojamo konteinerio numerio, reiktų kreiptis tel. (8 46) 39 07 81.

Beje, tiems Klaipėdos privačių namų ir sodų savininkams, kurie neturi pasiėmę ir nesinaudoja individualiais konteineriais, sutaupyti nepavyks. Tokiems objektams rinkliava skaičiuojama kaip ir anksčiau už turto vienetą.

KRATC klientai, iki kovo 15 dienos negavę mokestinių pranešimų, turėtų skambinti tel. 8 800 13344, arba atvykti į Klientų aptarnavimo centrą Liepų g. 15, Klaipėdoje.