Spa 20 2020

Patarimas keičiantiems padangas: geriausia palikti servise

Prasidedant automobilių padangų keitimo metui, aplinkosaugininkai primena vairuotojams, kad griežtai draudžiama atsikratyti senų padangų jas bet kur numetus. Gamtoje išmestos padangos dūla daugiau nei 100 metų ir išsiskiria sveikatai pavojingas chemines medžiagas.

Aplinkosaugininkai kviečia žmones atsikratyti senų padangų civilizuotai bei primena, kad už kiekvieną ne vietoje išmestą padangą gali tekti sumokėti baudą nuo 30 iki 90 eurų, o už aplinkai padarytą žalą dar papildomai atlyginti 44 eurus.

Kur dėti nebereikalingas padangas?

  1. Keičiant padangas automobilių remonto įmonėse, senosios turi būti priimamos nemokamai.
  2. Atiduokite padangų pardavėjams – visi padangų pardavėjai, tarp jų ir prekybos centrai, privalo iš vartotojo nemokamai priimti naudotas padangas, jeigu jos skirtos to paties tipo transporto priemonei ir jeigu jų atiduodama tiek, kiek perkama.
  3. Privačios bendrovės, kaip UAB „Toksika“, bei kitos licencijuotos įmonės priima padangas neribotais kiekiais. Ši paslauga mokama.
  4. Juridiniai asmenys padangų atliekas privalo atiduoti jas tvarkančiai įmonei pagal padangų atliekų perdirbimo ir panaudojimo rašytinę sutartį.
  5. Vienas iš būdų atsikratyti senų padangų – jas pristatyti į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę. Paprastai tokios aikštelės nemokamai iš gyventojo per metus priima iki penkių lengvųjų automobilių padangų, bet priėmimo sąlygos skirtingose savivaldybėse gali skirtis. Šiuo metu Lietuvoje veikia 98 tokios aikštelės. Jų adresus, telefonus ir darbo laikus galima rasti Aplinkos apsaugos agentūros tinklalapyje. Aikštelėse priimamos tik išmontuotos padangos. Jei Klaipėdos RATC administruojamose aikštelėse susikaupia per didelis padangų kiekis, laikinai jos gali būti nepriimamos. Prieš vykdami susisiekite su aikštelės vadybininku. KRATC administruojamų aikštelių kontaktus rasite čia.

Aplinkos ministerija kviečia gyventojus, pastebėjusius senomis padangomis aplinką teršiančius asmenis, apie tai nedelsiant pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112 arba Aplinkos apsaugos departamentui prie Aplinkos ministerijos tel. (8 5 273 2995.

Parengta pagal LR aplinkos ministerijos ir KRATC informaciją