Kov 16 2021

Tarp „Skaidrumo akademijos“ narių – pirmoji Klaipėdos savivaldybės bendrovė

Praėjusių metų pabaigoje Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos iniciatyva Specialiųjų tyrimų tarnyba įkūrė naują organizaciją – „Skaidrumo akademiją“. Jos idėja – apjungti didelę patirtį sukaupusius ir aukščiausią kompetenciją turinčius ekspertus, kurie dalysis patirtimi ir praktika su „Skaidrumo akademijos“ dalyviais – viešojo sektoriaus organizacijomis, kurios savanoriškai įsitrauks į projektą ir norės priimti patarimus, patirtį bei bus pasiryžusios aktyviai kurti skaidrią aplinką.

Skelbiama, kad „Skaidrumo akademijos“ veikloje kaip ekspertai dalyvaus atitinkamos srities profesionalai – Liudas Jurkonis, Povilas Malakauskas, Rokas Masiulis, Sergejus Muravjovas, Eglė Radvilė, Gintarė Rastenė, Evaldas Tamelis, taip pat Valstybės kontrolė, Valdymo koordinavimo centras, Viešųjų pirkimų tarnyba, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija ir kitos įstaigos. Laukiama, kad ekspertų ratas nuolat augs ir plėsis.

Pasak projekto koordinatorių, netrukus bus sudarytas specialus klausimynas, kurį “Skaidrumo akademijos” dalyviai turės užpildyti. Pagal jį ekspertai įvertins dalyvio antikorupcinės aplinkos būklę, stiprintinas vietas ir teiks metodinę pagalbą, siekiant pažangos identifikuotose srityse. Po šio ekspertinio vertinimo bei suteiktos metodinės pagalbos bus vertinama “Skaidrumo akademijos” dalyvio padaryta pažanga antikorupcinės politikos kūrimo srityje.

Dalyvavimas „Skaidrumo akademijoje“ laisvanoriškas, į ją jungiasi ministerijos, savivaldybės, valstybės ir savivaldybių institucijos ir jų valdomos įmonės bei kiti viešojo sektoriaus subjektai. Per kelis mėnesius prie „Skaidrumo akademijos“ prisijungė kelios dešimtys narių, o viena pirmųjų iš Klaipėdos bendrovių – 7 regiono savivaldybių valdomas Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC).

„Įvairiuose visuomenės sluoksniuose nuolat kyla diskusijos, kaip viena ar kita įmonė veikia, ar viskas su ja gerai. Tikimės, kad didžiausią patirtį sukaupę ir aukščiausią kompetenciją turintys skaidrumo standartų ekspertai gali būti ta visuomenę vienijančia jėga, kuri visiems suteiks daugiau tarpusavio pasitikėjimo ir ramybės. Manau, kad objektyvus požiūris iš šalies, vieningi vertinimo kriterijai bus puikiu instrumentu nustatant konkrečios bendrovės trūkumus ir privalumus“, – prisijungimo prie „Skaidrumo akademijos“ motyvus dėstė Šarūnas Reikalas, KRATC direktorius.  

„Skaidrumo akademijos“ ekspertai reguliariai rengia nuotolinius renginius-diskusijas nariams aktualiomis temomis: apie dovanų politiką, antikorupcinės politikos kūrimą, antikorupcijos politiką savivaldoje. Šį mėnesį planuojama diskusija apie skaidrių viešųjų pirkimų sistemos kūrimą.