Bal 12 2021

Balandžio 29 d. vyks respublikinis „Atliekų kultūros“ egzaminas

Pasak egzamino organizatorių, tai nebus varžytuvės, o labiau priemonė patikrinti savo žinias. Atliekų tvarkymas yra nuolat besikeičiantis ir tobulėjantis, tad nuolatinis aplinkosaugos žinių  atnaujinimas turėtų būti kiekvieno kultūringo žmogaus siekis.

„Prieš dešimtmetį netgi visuomenės lyderiams, politikams reikėjo įrodinėti, kad rūšiuoti yra būtina, kad pirmiausia turime sukurti tam tinkamą infrastruktūrą, administravimo sistemą. Šiandien jau keliame kitus tikslus – ne tik stropiau rūšiuoti, bet ir mažinti vartojimą, užsiimti atliekų prevencija, pakartotiniu perdirbimu, siekiame žiedinės ir žaliosios ekonomikos tikslų“, – sakė vienas iš projekto koordinatorių, KRATC direktoriaus pavaduotojas Šarūnas Jonas Tamulis.

Diplomai – visiems dalyviams, prizai – geriausiems

Egzamino klausimai apims pačius svarbiausius rūšiavimo, tvarumo, ekologijos, atliekų surinkimo sistemos aspektus, reikalingus žinoti kiekvienam.

Kaip ir pernai, dalyviai bus skiriami į dvi grupes. Pradinių klasių moksleiviams skirta 15 testo klausimų. Vyresniems moksleiviams, studentams ir suaugusiųjų auditorijai – perpus daugiau, trisdešimt. Atsakyti į juos reikės per 45 minutes ir kiekvienas teisingas atsakymas bus įvertintas 1 tašku.

Jaunesnieji egzamino dalyviai, teisingai atsakę bent į 6 klausimus, pelnys „Pažengusiojo“, įveikę bent 9 – „Žinovo“, o surinkę 11 taškus ar daugiau – „Eksperto“ diplomus.

Vyresniems dalyviams diplomus garantuos, atitinkamai, 15, 20 ir 24 teisingi atsakymai.

Geriausių rezultatų „Atliekų kultūros“ egzamine pasiekę dalyviai džiaugsis projekto globėjo, organizatoriaus, partnerių bei rėmėjų įsteigtais prizais.

„Visos septynios Klaipėdos regiono savivaldybės palaiko „Atliekų kultūros“ egzaminą ir geriausiai užduotis įveikusiems savo savivaldybės atstovams yra įsteigusios specialius prizus“, – sakė Š. J. Tamulis.

Norintiems pasitreniruoti – bandomosios užduotys

Norintys dalyvauti, iki pat egzamino dienos gali registruotis interneto svetainėje https://atliekukultura.lt/egzaminas/  – įvesti savo vardą, pavardę, savivaldybę, el. pašto adresą. Moksleiviams – mokymosi įstaigą ir klasę, o studentams – tik mokymosi įstaigą.

Mokytojai taip pat galės registruoti savo mokinius bei matyti jų pasiektus rezultatus. Už šias pastangas prisidėti prie atliekų kultūros sklaidos, dalyvius užregistravusių mokytojų laukia padėkos.

Numatoma, jog egzaminas vyks visą dieną nuo 9 iki 16 val., o užsiregistravę dalyviai apie tikslų egzamino laiką bus informuojami elektroniniu paštu.

Ne tik egzaminas, bet ir pasiruošimas jam – prasmingai praleistas laikas. Pagilinti savo žinias lengva egzaminui skirtoje interneto svetainėje https://atliekukultura.lt/egzaminas/, kur pateikiamas išsamus „Atliekų kultūros“ žinynas.

Ten pat kiekvienas gali išbandyti savo žinias sprendžiant bandomąjį egzaminą.