Geg 27 2021

KRATC rūšiavimo pamokos jaunimui Tvarios ateities kūrėjų laboratorijoje

Šią savaitę Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumo prieigose vyksta renginių ciklas Tvarios ateities kūrėjų laboratorija „14 m3 2050 Baltijos. Distopija ar realybė?“.

Renginyje dalyvauja net 16 Klaipėdos miesto įmonių, verslo organizacijų, kurios dalinasi savo patirtimi, taikant gamtą tausojančias technologijas, įrenginius, darbo priemones.

Šis renginys – sudėtinė projekto „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021“ dalis, todėl į jį įsitraukė ir 16 Klaipėdos mokyklų, kurių moksleiviai apsilankydami Jūrų muziejuje bei virtualiu būdu dalyvavo ekoforumuose, stebėjo tiesiogines renginio transliacijas socialinių tinklų kanaluose.

Jaunimui pristatyti savo veiklą į renginį atvyko ir KRATC atstovai. Jų prisistatymo tema – „Zero Landfill“ (nulis komunalinių atliekų į sąvartyną). Europoje yra valstybių, kurios šį tikslą jau pasiekė. O Klaipėda? Ar realu, kad ir pas mus nė kilogramo atliekų nekeliautų į sąvartynus, o viskas būtų perdirbama ir panaudojama 100 proc.? Daugeliui lankytojų sukėlė nuostabą, kad Klaipėda jau netoli šio tikslo – pernai KRATC į sąvartyną „palaidojo“ tik 3,4 proc. komunalinių atliekų, ir tikslas „Zero Landfill“, regis, ranka pasiekiamas.

Tačiau kai renginio lankytojams buvo leidžiama pademonstruoti žinias ir su KRATC konsultantų pagalba pabandyti išrūšiuoti buityje susidarančias atliekas, ne vienam iš nuostabos antakiai kilo aukštyn. Tikrai, panaudotą popierinį kavos puodelį reikia mesti ne į popieriaus, o komunalinių atliekų konteinerį 😊