Spa 10 2021

Naudojimui atidaryta 10 pusiau požeminių atliekų konteinerių aikštelių

Klaipėdos miesto savivaldybės administracija informuoja, jog jau galima naudotis pirmaisiais pusiau požeminiais konteineriais, įrengtais šalia šių Klaipėdos pastatų:

Kretingos g. 16
Vilhelmo Berbomo g. 1
Kretingos g. 39
Kretingos g. 27
Kretingos g. 18
Klevų g. 5
Baltijos pr. 4
Karlskronos g. 3
Debreceno g. 22
Audros g. 1

Kitose Klaipėdos miesto vietose įrengti pusiau požeminiai konteineriai lieka uždaryti ir jais negalima naudotis kol nebus pabaigtos konteinerių priėmimo – perdavimo procedūros.

Laikinai, kol gyventojai įpras naudotis naujaisiais pusiau požeminiais konteineriais, išvardintose Klaipėdos vietose paliekami ir antžeminiai stumdomi konteineriai. Šie antžeminiai konteineriai bus patraukti po 2-3 savaičių.

Kiekvienoje naujoje aikštelėje yra 4, 5 arba 6 konteineriai skirtingoms atliekoms: mišrioms komunalinėms ir antrinėms žaliavoms – stiklui, popieriui, plastikui. Žaliosioms atliekoms skirti konteineriai kol kas nebus naudojami. Žaliąsias atliekas (lapai, vaisių ir daržovių likučiai, žolė), tvarkingai sudėtas į maišus, ir iki 1 m ilgio susmulkintas medžių, krūmų šakas kaip ir iki šiol leidžiama palikti šalia mišrių komunalinių atliekų konteinerių. Jos surenkamos kartą per savaitę.

Primename, kad šalia konteinerių draudžiama palikti baldus, statybos ir griovimo atliekas, elektros ir elektronikos prietaisus bei kitus stambiagabaričius daiktus. Šias atliekas reikia patiems nuvežti į didžiųjų atliekų surinkimo aikšteles, esančias Klaipėdos mieste:  Šiaurės pr. 30, Tilžės g. 66A, Plieno g.13 arba atiduoti šias atliekas kelis kartus per metus į kiemus atvykstančiam atliekų surinkėjui pagal jo skelbiamą grafiką. Daugiau informacijos apie grafikus ieškokite https://kratc.lt/lt/klaipeda/atlieku-surinkimo-grafikai/.

Kaip jau buvo skelbta, pasitelkus ES fondų paramą Klaipėdos mieste iš viso bus įrengtos 268 pusiau požeminių ir požeminių konteinerių aikštelės. Projekto vykdytojas – UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras.

Pusiau požeminiai konteineriai užima 3 kartus mažiau vietos nei tokio pat tūrio antžeminiai konteineriai. Taip yra taupoma vieta, kurios trūksta tankiai užstatytuose daugiabučių rajonuose. Be to, žemėje esančių konteinerių rezervuaruose lėtėja puvimo procesai ir į aplinką sklinda mažiau nemalonių kvapų, o pašalintos atliekos sunkiau pasiekiamos maisto ieškantiems paukščiams ir gyvūnams.

Naujieji konteineriai gerins ir miesto ekologinę situaciją – aptarnaujant didelės talpos pusiau požeminius konteinerius, o ne daug pavienių antžeminių konteinerių, į gyvenamuosius rajonus šiukšliavežėms reikės atvykti rečiau, tad mažės ir oro tarša bei bus keliama mažiau triukšmo.

Klaipėdos mieste įrengtų ir planuojamų įrengti pusiau ar požeminių atliekų konteinerių aikštelių vietos yra nurodytos Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos interneto svetainėje, virtualiame Klaipėdos miesto žemėlapyje: 

https://klaipeda.maps.arcgis.com/apps/webappviewer/index.html?id=dc79c53d57744decaa380b3b4ab0c0f9. (Paspaudus sluoksnį „atliekų konteineriai“ (varnelę) oranžine spalva yra žymimos įrengtos pusiau požeminės/ požeminės konteinerių aikštelės).

Apie Klaipėdoje pradedamus naudoti įrengtus kitus pusiau požeminius konteinerius gyventojai bus informuojami per bendrojo naudojimo objektų valdytojus ir Klaipėdos savivaldybės administracijos svetainėje www.klaipeda.lt.