Vas 23 2022

Požeminiai konteineriai – dėl patogesnio rūšiavimo ir tvarkos kiemuose

Praėjusią savaitę Klaipėdos miesto savivaldybės administracija paskelbė apie dar 42 pusiau požeminių konteinerių aikštelių naudojimo pradžią. Iš viso uostamiestyje jau įrengta 160 stacionarių požeminių konteinerių aikštelių, kuriose gyventojai gali išrūšiuoti antrines žaliavas ir išmesti mišrias atliekas.

Rūšiavimas padeda taupyti

Pagal Lietuvoje galiojančia tvarką gyventojai moka tik už tų atliekų sutvarkymą, kurios išmetamos į mišrių komunalinių atliekų konteinerį. Už stiklo, popieriaus, plastiko surinkimą ir sutvarkymą apmoka verslo organizacijos. Tad kuo daugiau gyventojai išrūšiuoja, tuo mažiau atliekų pakliūva į komunalinių atliekų konteinerį, tuo mažiau KRATC reikia pirkti papildomų paslaugų – transporto, antrinio rūšiavimo, deginimo, likusio šlako apdorojimo. Tokiu būdu rūšiavimas sudaro prielaidas gyventojams taupyti išlaidas už atliekų tvarkymą.

„Klaipėdoje požeminių ir pusiau požeminių konteinerių aikštelės statomos būtent dėl to, kad žmonėms būtų kuo patogiau rūšiuoti. Skirtingai nei anksčiau, kai reikdavo atliekas nešti į kitų namų kiemus, naujose aikštelėse visi konteineriai yra vienoje vietoje. Mes kasmet stebime vis gerėjantį rūšiavimą ir mažėjantį komunalinių atliekų srautą. Neabejotinai patogesnė rūšiavimo infrastruktūra, atsiradusi Klaipėdoje prieš 6 metus ir vis plečiama, tam turi įtakos“, – įsitikinusi Ramunė  Šličienė, KRATC direktoriaus pavaduotoja.

Šiuo metu Klaipėdos mieste vykdomas pusiau požeminių konteinerių aikštelių statybos projektas – su ES fondų parama uostamiestyje iki kitų metų pabaigos turi būti įrengtos 268 aikštelės su 4-6 talpomis skirtingoms atliekoms.

Viena priėmimo aikštelė dirba kasdien

Ekologė priminė, jog siekiant tvarkos iš švaros kiemuose, labai svarbu laikytis pagrindinių rūšiavimo taisyklių.

„Į kieme esančius konteinerius galime išmesti ar išrūšiuoti tik tokius daiktus, kurie lengvai telpa pro konteinerio angą. Jei daiktas ar pakuotė netelpa, ją reikia susmulkinti arba nugabenti į didžiųjų atliekų priėmimo aikšteles, ar atiduoti atliekų tvarkytojui. Bet jokiu būdu neleidžiama stambiagabaričių atliekų dėti šalia konteinerių“, – akcentavo R. Šličienė.

Jei šalia konteinerių paliekama kartono pakuotė, sušlapusi ji nebetinka perdirbimui. Plastiko pakuotes vėjas išnešioja po kiemus ir ilgam užteršia aplinką. Europos Sąjungoje įprasta, kad buityje susidarančias didesnes atliekas – baldus, statybines medžiagas, buitinę techniką, jos pakuotes – gyventojai patys nuveža ir išrūšiuoja didžiųjų atliekų aikštelėse.

Klaipėdoje didžiųjų atliekų priėmimo aikštelės yra Šiaurės pr. 30, Plieno g. 13, Tilžės g. 66A. Klaipėdiečių patogumui pastaroji aikštelė šiemet pradėjo dirbti kasdien: I – V nuo 9 iki 19, o VI-VII nuo 9 iki 16 val.

Šį pavasarį atvežę nebereikalingus daiktus ar atliekas į Klaipėdos miesto KRATC aikšteles galite pasiimti ir naudingą aksesuarą – ekologišką daugkartinio naudojimo pirkinių maišelį.

Klaipėdos mieste naudojamų požeminių konteinerių aikštelių adresus bei KRATC atliekų priėmimo aikštelių darbo laikus galite pasitikslinti www.kratc.lt arba  tel. 8 800 13344.