Geg 13 2022

Klaipėdoje atidaryta daiktų mainų stotelė „IMK“

Šią savaitę Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) atidarė pirmąjį stacionarų dalinimosi daiktais punktą – mainų stotelę „IMK“. Joje galima nemokamai pasiimti klaipėdiečių į didžiųjų atliekų aikšteles atvežtus nebereikalingus, bet naudojimui dar tinkamus, baldus, šviestuvus, vaikišką inventorių, veidrodžius, indus, knygas.

„Daiktų keitimąsi pradėjome 2017 metais, tik iki šiol jis vyko paprasčiausiu būdu. Į KRATC didžiųjų atliekų aikšteles atvežtus gerus daiktus sandėliuodavome konteineriuose ar po atviru dangumi. Ne visi lankytojai ir suprasdavo, kad juos galima pasiimti“, – pasakojo Ramunė Šličienė, KRATC direktorės pavaduotoja.

Dabar klaipėdiečių suvežti nebereikalingi daiktai yra atrenkami, suremontuojami, atnaujinami ir pristatomi į tvarkingai įrengtą atiduotuvę Tilžės turgavietėje.

Daiktų pakartotinis naudojimas, keitimasis, remontas – tai kelias į tvaresnį pasaulį. Pirkdami naują daiktą ir išmesdami seną mes kuriame šiukšles. Keisdamiesi, dovanodami naudojimui dar tinkamus daiktus – tausojame planetos išteklius ir mažiname aplinkos taršą.

„Džiugu, kad mūsų kasdienybėje atsiranda vis daugiau vietos tvarumui, ekologijai, suvokimui, kiek ir ko iš tiesų mums reikia, siekiui suteikti nebereikalingiems daiktams antrą gyvenimą. Pasinaudoti mainų stotelės galimybėmis kviečiame ir mūsų mieste apsistojusius ukrainiečius, gal būtent čia jūsų laukia baldas ar kitas daiktas, kurio taip trūksta įsikūrimui. Tikiu, kad ir klaipėdiečiai rodys vis daugiau entuziazmo atiduodami daiktus, juk gera jausti, kad tai, kas tau nebereikalinga, kažkam dar suteikia naudą ir džiaugsmą“, – sakė „IMK“ apsilankęs Vytautas Grubliauskas, Klaipėdos miesto meras.

Nebereikalingus daiktus Klaipėdoje priima visos KRATC administruojamos didžiųjų atliekų aikštelės: Plieno g. 13; Tilžės g. 66A. Šiaurės pr. 13. Daugiau informacijos https://kratc.lt/lt/atlieku-surinkimo-aiksteles/

Mainų stotelė „IMK“ įsikūrė Tilžės turgavietėje, administracijos pastato 1 aukšte (įėjimas nuo Tilžės g. pusės), dirbama III ir VI nuo 9 iki 16 val. Taip pat atiduodamus daiktus galima pamatyti ir rezervuoti KRATC savitarnos svetainėje https://mano.kratc.lt/exchange.