Bir 28 2022

Miestas ruošiasi maisto atliekų rūšiavimui

Akylesni klaipėdiečiai pastebėjo permainas kiemuose ir apipylė Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centrą (KRATC) klausimais: kodėl pertvarkomi ką tik pastatyti naujieji pusiau požeminiai konteineriai; kodėl vietoj vientiso dangčio statybininkai sumontavo dvi sekcijas iš kurių viena uždaryta?

Iš tikro Klaipėdos daugiabučių kiemuose vyksta konteinerių dangčių keitimas ir tai yra vienas iš pasiruošimo etapų maisto atliekų rūšiavimui, kuris turėtų startuoti maždaug po metų, 2023-ųjų vasarą.

Todėl šiuo metu visame mieste stiklo surinkimo konteineriai yra pertvarkomi į dviejų sekcijų su atskiromis talpomis ir dviem skirtingais dangčiais: žaliu stiklui ir rudu maisto atliekoms.

Kol kas konteineriai rudu dangčiu yra nenaudojami. Jie paženklinti lipduku  „Atliekas mesti draudžiama“. Kitąmet prasidėjus maisto atliekų rūšiavimui į šiuos konteinerius bus integruotos specialios kapsulės arba maišai ir tik tuomet bus galima išmesti maisto likučius.

Maisto atliekos bus surenkamos iš konteinerių atskira mašina ir gabenamos į naujai pastatytus maisto atliekų apdorojimo įrenginius Dumpiuose.