Spa 25 2022

Klaipėdiečiai gali nemokamai atiduoti asbesto atliekas tvarkymui

Kviečiame klaipėdiečius pasinaudoti galimybe nemokamai atiduoti pavojingas asbestinio šiferio atliekas tvarkymui.

Individualių namų savininkai ir (ar) valdytojai, kurie  keitė gyvenamųjų namų stogus ir turi sukaupę asbesto atliekų ar planuoja jų sukaupti, gali kreiptis į Klaipėdos miesto savivaldybę (el. p. renata.chockeviciene@klaipeda.lt), nurodant individualaus pastato (-ų) savininką (-us) ir (ar) valdytoją ir jo kontaktus (telefono numerį), adresą ir faktiškai sukauptą asbesto turinčių gaminių atliekų kiekį (tonomis ar kilogramais).

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos parinktas atliekų surinkėjas (UAB „Ekonovus“) susisieks su savivaldybėje užsiregistravusiais gyventojais, sutartu laiku atvyks paimti namų ūkiuose susidariusias  asbesto atliekas ir išveš į Klaipėdos regioninį atliekų tvarkymo sąvartyną saugiam šalinimui.

Gyventojai prieš atliekų išvežimą patys turi tinkamai supakuoti asbesto atliekas pagal šiuos reikalavimus: asbestinis šiferis turi būti sudėtas ant padėklų (palečių) bei sandariai apvyniotas plastikine pakavimo plėvele; asbesto šiferio laužas (smulkus) turi būti supakuotas į sandarią plastikinę tarą (dvigubus plastikinius maišus, didmaišius, statines, konteinerius ar kt.) ir sudėtas ant padėklų bei sandariai apvyniotas plastikine pakavimo plėvele. Supakuotos asbesto atliekos turi būti  padėtos taip, kad technika galėtų iškrauti/pakrauti krovinį.

Asbesto atliekos dulkių ir plaušo pavidale neimamos.

Atkreipiame dėmesį, kad visos asbesto atmainos yra pripažintos I kategorijos kancerogenais, tad nesaugiai laikomos asbesto turinčių gaminių atliekos kelia pavojų žmonių sveikatai.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracija įgyvendina projektą „Klaipėdos miesto savivaldybės teritorijoje namų ūkiuose susidariusių asbesto atliekų sutvarkymas“, finansuojamą valstybės dotacijos lėšomis. Projekto tikslas – užtikrinti sveikesnę Klaipėdos miesto aplinką, surinkti, išvežti ir saugiai pašalinti Klaipėdos miesto savivaldybės teritorijoje esančiuose namų ūkiuose susidariusias asbesto (šiferio) atliekas.