Vienas pirmųjų maisto atliekų rūšiavimo komplektą – virtuvinį kibirėlį ir lauko konteinerį – Klaipėdoje panoro gauti Klaipėdos miesto tarybos narys Vidas Karolis. Daug metų ne vienai įmonei, tame tarpe ir atliekų tvarkymo, vadovavęs miesto politikas tvirtina, kad maisto rūšiavimas jam ne naujiena.
„Kieme turiu jau 6 konteinerius atliekoms, priskaičiuojant ir šį, naujai atvežtą, maistui. Ar tai patogu klaipėdiečiui? Žinoma, kad nepatogu, bet tai neišvengiama“, - pasakojo V. Karolis.
Išvardinęs visus kieme sustatytus konteinerius: stiklui, popieriui ir plastikui, komunalinėms atliekoms, kompostinę, žaliųjų surinkimui, maistui, miesto politikas prisiminė viešnagę Australijoje.
„Ten jie visus metus vargsta su žaliosiomis atliekomis. Juk pjauna žolę visus 12 mėnesių. Mums dar pasisekė, kad turim žiemą“, - juokavo pašnekovas.
O paklausus apie maisto rūšiavimą, Vidas Karolis paminėjo, jog tai matė daugelyje pasaulio šalių - nuo Singapūro iki Amerikos.
„Visur rūšiuoja maistą. Ir Klaipėdoje maistas jau buvo rūšiuojamas. Dar 1985 metais buvo bandyta tai daryti. Iš miestiečių surinktos daržovių lupenos, patiekalų likučiai buvo kraunami į specialią mašiną ir vežami į kaimus. Maisto atliekomis anuomet šerdavo gyvulius. Tik dėl menko žmonių sąmoningumo tas eksperimentas ilgai nesitęsė – primesdavo stiklo, šakų, kitokių šiukšlių į maisto atliekas“, - prisiminė V. Karolis, pridurdamas, kad dabar grįžtam prie civilizuotos tvarkos ir iš naujo mokomės racionalaus maisto atliekų tvarkymo.
Miesto Tarybos narys maisto rūšiavimo konteinerį kol kas pasistatė nuošaliau ir sakė, lauks pranešimo, kada jau bus galima pradėti procesą. Pasak atliekų sistemos administratorių, Klaipėdoje maistą pradėsime rūšiuoti kitąmet.
Maisto atliekų gyvenant nuosavame name ir turint sodą, šiltnamį visada susidaro daugiau nei gyvenant daugiabutyje. Į maisto konteinerius bus galima mesti vaisių ir daržovių liekanas, duonos ir konditerijos likučius, kruopas, makaronus, mėsos, žuvies, jūrų gėrybių atliekas, kiaušinių lukštus, grybus, kavos ir arbatos tirščius, popierinius kavos filtrus, maistu suteptas popierines servetėles ir įvairius maisto likučius.
Maisto rūšiavimo konteineriai visiems individualiose valdose gyvenantiems klaipėdiečiams yra suteikiami nemokamai, jie nupirkti iš Europos Sąjungos Sanglaudos fondo ir KRATC lėšų, vykdant projektą „Maisto atliekų apdorojimo infrastruktūros sukūrimas Klaipėdos RATC“.
Daugiau informacijos norintiems Klaipėdoje gauti maisto atliekų rūšiavimo konteinerius: nemokama telefono linija 8 800 13344, el. paštu kokybe@kratc.lt.
Pūga netrukdo vežėjams dalinti konteinerius klaipėdiečiams